Niezadowolenie z praktyki lekarskiej ad 5

Za każde niedotrzymanie celów i oczekiwań dużych i małych, lekarze, którzy zareagowali na redakcję, czuli się winni, defensywni i oderwali się od kolegów i pacjentów, często stawiając czoła niedoskonałościom ich lokalnych systemów opieki zdrowotnej, gdy problemy wykraczają poza te systemy. Brak czasu
Wśród aspektów praktykowania medycyny, które szczególnie frustrują sumiennych lekarzy na całym świecie, jest brak czasu na wykonanie niezbędnych zadań. Testy i zabiegi wskazane muszą być zaplanowane, sprawdzone i opłacone; wymagania administracyjne i regulacyjne; a względy finansowe wymagają nacisku na wielkość i obroty. Poczta elektroniczna i Internet sprawiły, że wielu pacjentów oczekuje natychmiastowej reakcji na wszystkie problemy. Największym obecnie problemem w medycynie jest brak szacunku dla czasu , powiedział Kenneth Ludmerer, lekarz i historyk medyczny na Uniwersytecie Waszyngtona w St. Louis, w wywiadzie. W medycynie nie da się zrobić nic dobrego .
Chociaż wielu klinicystów przyjmuje, że ich czas spędzany z pacjentami jest coraz bardziej ograniczony przez ostatnie lata, jedno z badań wykazało, że średni czas trwania wizyt w Stanach Zjednoczonych faktycznie nieznacznie się wydłużył w latach 90. 33. Skrócenie czasu jest dostępne każde z dziesiątek nowych zadań uznanych za istotne dla opieki nad pacjentem. Zapewnienie pełnej gamy obecnie zalecanych usług zapobiegania chorobom może spożywać większość dnia pracy lekarza.34 Ze względu na liczbę ostrych i chronicznych chorób, które również trzeba opanować, wiele niezbędnych zadań należy pominąć lub poświęcić im niewiele czasu.
Udręki lekarzy wydają się pochodzić od codziennego naruszania tego, co wiedzą, że powinni robić – powiedziała Renee Fox, znana socjolog z University of Pennsylvania w wywiadzie. Ból wynika z stopnia, w jakim nadal akceptują wartości, ale nie mogą im sprostać. Ponadto dr Fox powiedział, że ostatnie intensywne zainteresowanie identyfikacją i zapobieganiem błędom medycznym zwiększyło poczucie braku bezpieczeństwa nawet poza wysokim poziomem. poziomy generowane przez strach przed sporami sądowymi.
Rola lekarzy jako podwójnych agentów
Znaczne nieszczęścia spowodowane są także wieloma niemedycznymi rolami, jakie mają obecnie lekarze, dla których nigdy nie zostali przeszkoleni. Obarczeni obowiązkami regulacyjnymi, lekarze pełnią funkcję de facto podwójnych agentów dla ubezpieczycieli, agencji rządowych i sądów. Jedyna nienaruszalna relacja między lekarzem a pacjentem obejmuje teraz osoby trzecie, które zgadywają lekarza. Psychiatra Martin Lipp, w pionierskim badaniu niezadowolenia lekarzy, pisze, że lekarze są atakowani od wewnątrz przez niemożność poznania wszystkiego, co czują, że muszą wiedzieć, a od zewnątrz przez system, który usuwa władzę i zmusza do trzymania się sprzecznych lojalności. 35 Społeczeństwo reaguje z wrogością. Mówi Lipp: Skargi dotyczące medycyny. . . bombarduj lekarza na każdym kroku. . . . Nasza rozmyta nauka nie jest wystarczająco naukowa, a nasza niezręczna sztuka nie jest wystarczająco artystyczna. . . . Prawdziwy świat, w którym funkcjonują, nie wspiera wewnętrznego poczucia poświęcenia, które odczuwa wielu lekarzy. 35 Lekarze, którzy rozczarują się, podsumowuje Lipp, będą nieuchronnie zawieść swoich pacjentów.
Historyczny kontekst
Czy głębokie niepokoje w zawodzie medycznym są dziś historyczną aberracją. Większość dowodów sugeruje, że tak nie jest
[hasła pokrewne: suprasorb, bupropion, Mimośród ]
[hasła pokrewne: drożdżaki w kale, makaszka allegro, mielopatia szyjna leczenie ]