Niezadowolenie z praktyki lekarskiej ad 7

Jednak większość lekarzy nadal czerpie satysfakcję ze swojej pracy, a całkowity lot z zawodu przepowiedzianego 20 lat temu nie nastąpił. Członkowie innych zawodów powtarzają skargi lekarzy, a perspektywa historyczna sugeruje, że wcześniejsze pokolenia lekarzy doświadczały podobnego stresu. Możliwe jest także, że pewna ilość niezadowolenia może być nieodłączna, nawet niezbędna, dla praktyki medycznej. Jedną z zalet medycyny jest, moim zdaniem, jej samokrytyczny charakter – powiedział dr Ludmerer na Washington University. Wewnętrzne niezadowolenie może prowadzić do znacznego dobra społecznego . Niemniej obecny klimat nieszczęścia wywołał obawy najbardziej profesjonalnych stowarzyszeń medycznych i zaproponowano różne rozwiązania łagodzące niezadowolenie. Niektóre autorytety opowiadają się za świadomym podkreślaniem profesjonalizmu w medycynie, z jego upoważnieniem do altruistycznego zachowania cierpliwego pierwszego 42. Inni sugerują, że lekarze muszą zamiast tego korzystać z nieprofesjonalnych źródeł szczęścia, takich jak czas z rodziną i przyjaciółmi, ćwiczenia, dobre odżywianie i duchowość. działalność. 43 Spotkania między lekarzami i pacjentami mogą dostarczyć wystarczającej radości, aby służyć jako antidotum na inne nieszczęścia; ankieta wykazała, że lekarze-kierownicy, którzy widzieli pacjentów, byli bardziej zadowoleni ze swojej kariery zawodowej niż ci, którzy nie widzieli pacjentów.44 W innym badaniu stwierdzono, że zmniejszenie kontaktu z pacjentami jest często skutecznym sposobem przywrócenia poczucia dobrego samopoczucia lekarza. 45
Ciągły napływ kandydatów do szkół medycznych wzbudził zarówno nadzieję, jak i strach – nadzieję, że dobrzy studenci będą nadal rozpoznawać trwałą podstawę satysfakcji, która leży u podstaw pracy medycznej, i obawiają się, że poziom niezadowolenia postrzegany przez przyszłych studentów medycyny może mieć wpływ na jakość wnioskodawców. Prywatnie niektórzy lekarze mrocznie wyobrażają sobie przyszłość wyuczonych, intelektualnie leniwych techników-lekarzy, którzy pogodzili się z opartym na protokole lekarstwem książka kucharska w zamian za spokojne, płatne prace. Inni uważają, że pomimo tych obaw, doskonałość i zaangażowanie studentów medycyny i mieszkańców pozostają niezmienione.
Tymczasem szkolenie medyczne powoli ewoluowało. Szkoły medyczne wprowadziły zasadnicze zmiany w sposobie, w jaki kształcą studentów , powiedział W. Brownell Anderson, starszy wiceprezes ds. Edukacji medycznej w American Association of Medical Colleges w Waszyngtonie w wywiadzie. Niektóre szkoły prowadzą sesje dydaktyczne poświęcone takim zagadnieniom, jak zarządzanie ryzykiem, ograniczanie kosztów i przegląd wykorzystania, podczas gdy w latach klinicznych wszyscy uczniowie są teraz narażeni na zawrotne tempo, dylematy związane z płatnościami i papierkową robotę ambulatoryjną. Ostatnie badania sugerują, że oczekiwania studentów medycyny dotyczące maksymalnego dochodu są teraz skromniejsze i bardziej realistyczne niż w 1970 roku. Kluczem do przywrócenia poczucia zadowolenia z zawodu lekarza mogą być nauczyciele, którzy zachęcają uczniów do bardziej dokładne oczekiwania dotyczące kariery medycznej niż pokolenia wyszkolone podczas burzliwych ostatnich 50 lat.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Mam dług wdzięczności wobec dr Fitzhugh Mullan i Amy Sanders za ich wgląd.
Author Affiliations
Od St. Luke s-Roosevelt Hospital Center w Nowym Jorku i Albert Einstein College of Medicine, Bronx, NY
Wyślij prośby o przedruk do Dr. Zugera w [email protected].
[podobne: hurtownia portfeli, Mimośród, Enterolambrisentan ]
[więcej w: przepuklina przeponowa objawy, mefedron opinie, atrofia szyjki macicy ]